Vigo EPK 4590 M25 2500W Beyaz Manuel Konvektör Isıtıcı

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model EPK 4590 M25

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver!

Vigo EPK 4590 M25 2500W Manuel Konvektör Isıtıcı

 

 

Vigo Elektrikli Konvektör Isıtıcılar, enerjiyi %100 şekilde kullanan cihazlardır. Isınma ihtiyacı duyduğunuz her mekanda yatırım maliyeti gerektirmeyen,  kullanımı ve montajı kolay, dilediğiniz yere taşınabilen ısıtıcılardır. Evlerde, işyerlerinde, ofislerde, mağazalarda, hastanelerde, hasta bakım evlerinde, kreşlerde, okullarda, dağ evlerinde, tatil köylerinde, yazlık evlerde, prefabrik yapılarda her türlü ısınma ihtiyacınıza farklı çözümler sunarak konforlu ve güvenli ısıtma sağlarlar. Yüksek ısıtma gücü, kolay taşıma veya sabitleme imkanı, güvenli ve dekoratif seçeneklere sahiptirler.

 
Elektrikli Konvektör Model Seçimi
Elektrikli Konvektör Model  Tavsiye Edilen Isıtıcı Gücü (watt)  Oda Alanı (m2)
EPK 4590 M25 2500 14-28

sı gereksinimi, dış alanın sıcaklık derecesine, odanın ısı yalıtımına, kapı açma/kapama sayısı gibi faktörlere bağlıdır. Konvektör Model Seçimi Tablosu’ndaki değerler ortalama şartlar için geçerlidir. Bu sebeple ısıtıcının gücüne karar verirken belirtilen faktörler dikkate alınmalıdır.

 

Elektrikli Panel Konvektörlerin çok kısa sürede ısınmaları, boyut olarak az yer kaplamaları ve hafif olmaları en büyük üstünlükleridir. Cihaz içerisine yerleştirilen rezistans üzerindeki alüminyum kanatçıklarla ısınma sağlanır. Gövdenin alt eteğinde bulunan kanallardan giren soğuk hava rezistansın ısınan kanatları arasından geçerek ön kapak üzerindeki hava kanallarından sıcak hava olarak dışarıya çıkar. Bu şekilde dolaşan hava doğal bir ısı taşınımı yaparak bulunduğu ortamı ısıtır. Piyasadaki bazı ısıtıcıların aksine sadece ışın gören yüzeyleri değil tüm ortamı homojen bir şekilde ısıtmaktadır. Özel tasarımıyla bulunduğu ortamda güzel ve dekoratif bir görünüm sağlar.

* Benzerlerine oranla çok daha fazla olan konvektör yüzey alanı sayesinde dengeli ısı dağılımı sağlayarak havadaki tozu yakmaz , kötü koku oluşturmaz ve yaşadığınız ortamı daha ferah tutar. Modern tesislerimizde yüzey temizleme ve kullanılan boya içerisinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.

* Vigo Elektrikli Konvektör ’de güvenliğe önem verilmiştir. Elektrikli Panel Konvektör modelinde duvara montaj,yere sabit ayak ve taşınabilir ayaklı seçenekleri mevcuttur. Ambalaj içerisinde plastik ayaklar mevcuttur.Bu plastik ayaklar ücretsizdir.

Sıcaklık Arttırma ve Azaltma
Elektrikli Panel Konvektörünüzün arkasında bulunan termostat ayar düğmesini kullanarak sıcaklık ayarı yapabilirsiniz. Aşağıda gösterildiği gibi düğmeyi sağa sola döndürerek ısıtıcınıza kumanda eden termostatın devreye girip çıkma zamanını ayarlayabilir ve bu şekilde cihazın kısa veya uzun süre çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Cihazın Kapatılması
Elektrikli Panel Konvektörünü kapatırken önce besleme anahtarı kapatılır ve ardından fişi prizden çekilir.

NOT: Cihazınızı kullanmadan önce lütfen elektrikli panel konvektörünü kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ve güvenlik uyarıları bölümünü okuyunuz.

Duvara Montajı
1. Ambalaj kutusunu açarak konvektörünüzü koruyucu naylonu ile birlikte kutudan çıkarınız. Koruyucu naylonu cihaza zarar vermeden kesiniz ve cihaz üzerine takılı bulunan askı kancalarını yaylarını esneterek çıkarınız.

2. Elektrikli Panel Konvektörün bağlantı kablosunun zorlanıp gerilmemesi için prize olan uzaklığı doğru tespit edilmelidir. Bunun için uygun yer tespiti yapıldıktan sonra montaj için gerekli delik merkezleri Şekil 7'deki ölçülere göre işaretlenir. Bu işlem için Şekil 5’te resmi verilen askı kancaları şablon olarak kullanılabilir. Markalama için askı kancaları duvara dayatılır ve üzerindeki oval delik boşluklarından panel konvektör yerden en az 100 mm yukarıda olacak şekilde vidalanacak deliklerin yeri kalemle işaretlenir. Cihazın verimli çalışabilmesi için alt, üst ve yan taraflardaki asgari ölçülere dikkat edilmesidir.

3. İşaretlemeler yapıldıktan sonra delikler Ø8 mm matkap ile delinir ve montaj malzemeleri içinde bulunan plastik dübeller bu deliklere çakılır.

4. Askı kancaları mevcut vidalar ile duvara sağlam bir şekilde tespit edilir.
5. Panel konvektör üzerindeki alt yarıklardan askı kancasının merkezleme sacları geçirilerek cihaz duvara doğru itilir. Daha sonra askı kancasının yayı esnetilerek tırnaklı uç cihazın üst tarafındaki yarıklardan geçirilir. Yaylı parçalar bırakıldığında panel konvektör sabitlenir.

Not: Herhangi bir nedenle panel konvektör yerinden çıkarılmak istendiğinde, yaylı kısımlar esnetilerek yarıktan geri çekilir ve cihaz öne doğru yatırılır. Daha sonra her iki ucundan tutularak yerinden alınır.

 

Ayaklı Kullanım

1. Ambalaj kutusunu açarak ısıtıcıyı kutusundan çıkarınız ve naylonu ısıtıcınızın üzerinden alınız. Ayaklı kullanımda plastik ayaklar ambalaj içerisinde sunulmuştur.

2. Elektrikli panel konvektörler ayaklı olarak kullanılmak istendiğinde ısıtıcı ters çevrilir ve plastik ayak üzerindeki tırnak ısıtıcının altındaki yarığa geçirilir ve ayak ok yönünde çevrilerek ısıtıcının altına oturtulur.

3. Plastik ayaklar, bir tornavida yardımıyla vida ve pullar ile ısıtıcının altına sabitlenir.

4. Cihaz ters çevrilerek ayaklar üzerine oturtulur ve kullanıma hazır duruma getirilir.

 

 

Manuel Konvektör | Teknik Bilgiler

 

Standart : TS 5107 EN 60335-2-30
Malzeme Yapısı : Soğuk Haddelenmiş sac. Gövde: 0.80 mm, Çerçeve: 1.00 mm.
Yüzey İşlemi : Radyatörünüz modern tesislerimizde el değmeden ısıya dayanıklı elektrostatik toz boya ile kaplanarak 200°C de fırınlanmıştır.
Renk : BEYAZ
Isıtıcı grubu : Aliminyum rezistans ve kanatçıkları, Tüp rezistans